מאמרים

מקומם של כלי הרכב בחיינו – כיצד זה התחיל והיכן זה ייגמר - המשך למאמר

אם נרחיק עוד אל העבר, אל התקופה שלפני השימוש בסוסים, נגלה כי החיים השוטפים הצטמצמו עוד יותר, וכמעט ולא היה קשר בין קהילות המרוחקות אחת מהשנייה מרחק העולה על כמה קילומטרים. כך, ניתן להסיק בבירור כי התפתחות הטכנולוגיה והתחבורה הן שהביאו לשינוי באורח החיים שלנו ובטווח הפריסה של חיי היום יום שלנו, ולא להיפך.

כאשר החלו להשתמש בטכנולוגיות חדישות יותר ויותר המאפשרות תנועה מהירה וזולה יותר על פני טווחים הולכים וגדלים (בהתחלה סוסים, מאוחר יותר כלי רכב ממונעים דוגמת מכוניות ורכבות ולבסוף גם מטוסים ואוניות ענק), אז גם הלך אורח החיים והשתנה בהתאם.

את קיצוניותו של השינוי המתמשך הזה ניתן לראות במיוחד במאה האחרונה, עם התפתחותה של התעופה העולמית. כיום, אנשים רבים מניידים עצמם מיבשת ליבשת על בסיס חודשי או שבועי, ניתן לראות מערכות יחסים בין אנשים המתגוררים מרבית הזמן בצדדים שונים של העולם וכד'. כלי הרכב של היום כל כך משוכללים ויעילים (באופן יחסי לעבר כמובן), עד שפחות או יותר כל הגבולות על פני כדור הארץ נפרצו כליל.

עכשיו נותר רק לחכות ולראות האם אכן השלב הטבעי הבא הוא שבירת הגבולות הבין כוכביים, אך לזה נזדקק לכלי רכב מסוג שונה לגמרי ממה שיש לנו כיום...

חזרה לחלק ראשון